Kontakt

YEoS är en medlemsstyrd organisation och styrelsen utses vartannat år. Kontakta någon i styrelsen om du har några frågor kring YEoS.

Kontaktpersoner

Louise von Rosen
Verksamhetskoordinator
Mob: +46 70 741 36 81
Tel: +46 8 40 02 20 01
Mail: louise.von.rosen@yeos.se

Isabelle Purits
Partner- och kommunikationsansvarig
Mob: +46 73 53 53 733
Mail: isabelle.purits@yeos.se

Organisationsfakta

Young Entrepreneurs of Sweden
Besöks- och postadress: Odengatan 40, 113 51 Stockholm
Org nr: 802452-8468 (Young Entrepreneurs of Sweden ideell förening), 556868-8484 (YEOS Support AB)
Bankgiro: 647-8218 (Young Entrepreneurs of Sweden ideell förening), 809-6679 (YEOS Support AB)
Säte: Stockholm

 

Press

Organisation
YEoS är en ideell organisation som kontrolleras av nätverkets medlemmar genom en ideell förening. Den operativa verksamheten drivs genom ett av föreningen helägt aktiebolag. YEoS har i dagsläget en anställd verksamhetskoordinator

YEoS i press

Reportage och artikel på svt.se april 2016. Läs den här.

Artikel i Eskilstuna Kuriren mars 2016. Läs den här.

Artikel i Metro Student februari 2015. Läs den här.

Logotyp
YEoS – Vektoriserade logotyper – EPS (logopaket)
YEoS – Grafisk profilmanual

Styrelse

Matilde Urdinola

Matilde Urdinola
Ordförande
matilde.urdinola@yeos.se

Karsten Deppert

Karsten Deppert
Ledamot
karsten.deppert@yeos.se

Fredrik Hagenius

Fredrik Hagenius
Ledamot och medgrundare
fredrik.hagenius@yeos.se

Thomas Aziz

Thomas Aziz
Ledamot
thomas.aziz@yeos.se

Charlotte Nilsson

Charlotte Nilsson
Ledamot
charlotte.nilsson@yeos.se

Sarah Wittbom

Sarah Wittbom
Ledamot
sarah.wittbom@yeos.se

Nils Engvall

Nils Engvall
Suppleant
nils.engvall@yeos.se

Guldpartners