YEoS Ventures Kapitalmarknadsdag 2025

Save the date: Vart är vi på väg? Välkommen till årets Kapitalmarknadsdag med YEoS Ventures – en exklusiv träff för dig som delägare, som gästas av Anders Borg och Tommy Jacobson.

Välkommen till årets Kapitalmarknadsdag med YEoS Ventures– en exklusiv träff för dig som delägare, där vi kombinerar insikter från några av Sveriges skarpaste finansprofiler med en utblick från några av våra portföljbolag.

Vi gästas av Anders Borg, tidigare finansminister och aktuell med boken “Vart är vi på väg?“, samt välkända finansmannen Tommy Jacobson, Zenith, som nyligen gjort sitt livs affär genom avyttringen av Marshall. Hur kan vi som entreprenörer och investerare navigera i en stormig global ekonomi? Vilka underliggande styrkor har den nordiska modellen, som grund för fortsatt ekonomisk tillväxt och välstånd?

Inbjudan till dig som delägare i YEoS Ventures kommer ut inom kort, sätt en klammar i din kalender för eftermiddagen/kvällen till dess.

Information

Startdatum
6
May
2025
Slutdatum
Tid
Pris
Sista anmälningsdagen

Vill du boosta din inkorg?
Signa upp för en dos inspiration!